Capoeira çemberinde gerçek hayatın farkında olmalıyız, çünkü Capoeira esasında hayat çemberi üzerinedir. Mestre Gato      Capoeira dövüşen iki yılana benzer, biri Afrika diğeri ise Brezilya. Mestre João Grande

Grubumuz

2001 senesinde Türkiye’de düzenli eğitim veren ilk deneyimli yabancı eğitmen olan Professor Urso ile grubumuz kurulur. Mestre Brasilia ve Baixinho'nun öğrencisi olan Urso, Türkiye'den ayrılıncaya kadar grubumuzun ve Capoeira'nın gelişmesi için emek sarfeder. Bir mestre'nin (usta) katıldığı ilk batizado töreni ve atölyeyi düzenler. Urso, 2006'da grubun sorumluluğunu yetiştirdiği öğrencilerine bırakarak Türkiye'den ayrılır ve grup çalışmalarına Mestre Baixinho ile devam eder. 2010 senesinde grubumuz Mestre Baixinho'dan ayırılma kararı verir. Halen çalışmalarına devam eden grubumuz aynı zamanda Türkiye'deki ilk Capoeira Angola grubudur.
Eğitmen

"Prateado" Berk Zaloğlu, 2001 senesinde Professor Urso ile düzenli Capoeira eğitimine başladı, yurtiçinde ve dışında birçok ustanın (M. João Grande, M. Acordeon, M. Baxinho, M. Joãozinho da Figueira M. Itapuã Beiramar, M. Ferradura, M. Marrom, M. Cabello vb.) atölyelerine katıldı. Birçok organizasyonda ve medyada Capoeira’yla ilgili etkinliklerde bulundu. 2006 senesinden beri Capoeira eğitimi vermekte olup Samba de Roda ve Maculele eğitiminin yanı sıra diğer Brezilya ritim, dans ve oyunlarıyla  da ilgilenmektedir. Yoga, hayvan hareketleri, beden müziği ve Orff yaklaşımı gibi farklı kaynaklardan ilham alarak bunları daha organik bir Capoeira öğrenim şekli için harmanlamakta, Capoeira Angola’nın tanıtılması ve yaygınlaşması için çalışmalarını sürdürmektedir.

www.capoeiraistanbul.com, www.istanbulcapoeira.com, www.capoeiraistanbul.org ve www.istanbulcapoeira.org sitelerinin
içerisinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları Academia De Capoeira Da Angola Istanbul'a aittir.
Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz.